Ulex
Twój koszyk
suma: 0,00 zł do kasy

WPISY NA BLOGU

Świąteczne porządki - od czego zacząć?
Świąteczne porządki - od czego zacząć? 0

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a przed Tobą wyzwanie w postaci świątecznych porządków. Jak się do tego przygotować, aby uniknąć stresu i sprawnie uporać się z wszystkimi zadaniami? W niniejszym artykule podzielimy się sprawdzonym planem sprzątania, który pomoże Ci zaoszczędzić czas i energię. Przy okazji przekonamy Cię, dlaczego warto stworzyć świąteczną listę zakupów, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas sprzątania. Pokażemy Ci, że papier do pieczenia może okazać się Twoim sprzymierzeńcem nie tylko w kuchni. 

 
czytaj całość
Wyjątkowość złożona na stół - najlepsze serwetki na ślub lub komunię!
Wyjątkowość złożona na stół - najlepsze serwetki na ślub lub komunię! 0

Rozpoczęty wiosenny sezon, powrót słońca, cieplejsze dni, świeża zieleń wokół – to pierwsze sygnały nadejścia czasu przyjęć komunijnych oraz wesel. Oba te wydarzenia łączy ich niepowtarzalność, co sprawia, że przyjęcia wydawane po uroczystościach dopracowane są po najdrobniejszy detal. Wspomnienia z tego dnia oparte będą na wrażeniach, a te budować będzie także przygotowanie miejsca do posiłku. W tak wyjątkowym dniu wszystko ma znaczenie. Stół, przy którym zasiądą zarówno sprawcy całego wydarzenia, jak i goście, staje się centralnym punktem świętowania, a złożone na nim serwetki to zauważalny i urokliwy akcent.

czytaj całość
Oto czego potrzebujesz do ciast i dań z piekarnika!
Wszystko czego potrzebujesz do ciast i dań z piekarnika. 0

Jednym z najzdrowszych sposobów obróbki cieplnej potraw jest pieczenie. Pozwala przykładowo na zachowanie wyższej zawartości białka w mięsie, sprawia, że jest ono kruche i soczyste. To dzięki niemu cieszyć możemy się wszelkimi wypiekami czy zdrowszymi wersjami, zazwyczaj smażonych w głębokim tłuszczu, fast foodów. Proces pieczenia roztacza apetyczne aromaty w naszych domach, w restauracjach, w miejscach żyjących jedzeniem –  wydobywa z niego to, co najlepsze.

czytaj całość
Opakowania na ciasto – plastikowe czy papierowe?
Opakowania na ciasto – plastikowe czy papierowe? 0

Pojemniki na ciasto pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale także dbają o właściwe przechowywanie i zachowanie odpowiednich walorów zamkniętego w nich produktu takich  jak np. jego świeżość i smak. W przypadku pojemników na ciasta ważne są również takie cechy jak lekkość i wytrzymałość, ponieważ bardzo często będą używane nie tylko do przechowywania, ale także do transportu. Każde z dostępnych na rynku opakowań, zarówno to papierowe jak i plastikowe, posiada swoje zalety. Dla kupującego to kwestia wyboru tych cech, na których najbardziej mu zależy.

czytaj całość
Rolki do kas i terminali - jakie wybrać ?
Rolki do kas i terminali - jakie wybrać? 0

Rolki termiczne to niezbędne wyposażenie dla sprzedawcy na rynku konsumenckim. Są potrzebne zarówno oferującym produkty, jak i kupującym. To dzięki nim otrzymujemy potwierdzenia transakcji, wszelkie paragony z kas fiskalnych i terminali płatniczych, potwierdzenia operacji z bankomatów czy kwitki z automatów na parkingach. Częstotliwość wykorzystywania tego typu papieru oraz to, do czego jest wykorzystywany powoduje, że jest to produkt specjalnego przeznaczenia, musi być odpowiednio dobrany i użyty w dedykowanym dla niego urządzeniu.

czytaj całość
Sztućce plastikowe wycofane? Poznaj ich EKO alternatywy!
Sztućce plastikowe wycofane? Poznaj ich EKO alternatywy! 0

Unijna dyrektywa SUP (Single Use Plastics) zobowiązuje państwa członkowskie do wprowadzenia zakazu używania jednorazowych plastików. Chociaż w Polsce zakaz jeszcze nie obowiązuje, to już wiadomo, że jednym z zakazanych produktów będą plastikowe sztućce. Na szczęście istnieją alternatywne rozwiązania, które są równie dobre jakościowo i wytrzymałe, a jednak pozostają nieszkodliwe dla naszego środowiska. Stanowią najlepszy wybór w obliczu zbliżających się zmian w przepisach oraz faktu, że ogromna ilość plastiku w naszym otoczeniu ma wpływ na zanieczyszczanie planety.

czytaj całość
Gdzie wyrzucać kubki papierowe? Odpowiedź może Cię zaskoczyć.
Gdzie wyrzucać kubki papierowe? Odpowiedź może Cię zaskoczyć. 0

Papierowe kubki są jednym z najczęściej używanych naczyń jednorazowych. Skalę zużycia kubeczków do kawy na wynos może zaprezentować Wielka Brytania, gdzie wykorzystuje się ich  niemal 7 milionów dziennie i 2,5 miliarda rocznie! Ekologia nakazywałaby jak największy recykling w przypadku takiej ilości produkowanych odpadów. Jak się jednak okazuje, często reklamowane jako poddawane recyklingowi papierowe kubki w ogromnej większości wcale nie podlegają temu procesowi.

czytaj całość
4 artykuły higieniczne, których nie może zabraknąć w żadnym domu?
Czy segregacja ma sens? Fakty i mity o sortowaniu odpadów. 0

Obowiązkowa segregacja śmieci sprawiła, że temat recyklingu na stałe pojawił się w naszych domach. Co ciekawe, segregowanie odpadów deklaruje jedynie około 70% Polaków – nadal potrafi nam ona sprawić trudność. Segregacja ma jednak ogromny sens, ponieważ to dzięki niej ochraniamy środowisko, żyjemy ekologicznie i w mniejszym stopniu zużywamy zasoby planety.

czytaj całość
Jak skutecznie sprzątać? Dobierz chemię do swoich potrzeb.
Jak skutecznie sprzątać? Dobierz chemię do swoich potrzeb. 0

Dbanie o czystość naszego otoczenia to jedna z najczęściej wykonywanych czynności domowych. Sprzątanie zapewnia organizację, higieniczność przestrzeni, lepsze samopoczucie i zdrowie. Nieważne, czy to mała, czy duża powierzchnia, dom czy miejsce publiczne – skuteczne sprzątanie jest ważnym elementem naszego funkcjonowania. Odpowiednio dobrana do niego chemia niesie ze sobą praktyczne korzyści.

czytaj całość
Jak działa dozownik do mydła? Poznaj system zamknięty Tork.
Jak działa dozownik do mydła? Poznaj system zamknięty Tork. 0

Właściwa higiena rąk w czasach globalizacji i epidemii stała się normą. Związana jest z naszym poczuciem bezpieczeństwa i coraz częściej jest oceniana przez klientów. Ciekawym faktem jest, że nieprawidłowa higiena rąk może stanowić źródło aż 90% przenoszonych przez nas zarazków i zakażeń. Ręce to najbardziej narażona na kontakt z bakteriami część naszego ciała. Dlatego tak ważne jest, aby miejsca publiczne gwarantowały w tym temacie najwyższe bezpieczeństwo.

czytaj całość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium