Ulex
Twój koszyk
suma: 0,00 zł do kasy

Jak skutecznie sprzątać? Dobierz chemię do swoich potrzeb

0
Jak skutecznie sprzątać? Dobierz chemię do swoich potrzeb.

Dbanie o czystość naszego otoczenia to jedna z najczęściej wykonywanych czynności domowych. Sprzątanie zapewnia organizację, higieniczność przestrzeni, lepsze samopoczucie i zdrowie. Nieważne, czy to mała, czy duża powierzchnia, dom czy miejsce publiczne – skuteczne sprzątanie jest ważnym elementem naszego funkcjonowania.

 

Co znajdziesz w poniższym wpisie?

 1. Główne korzyści płynące z doboru właściwych środków chemicznych do danej powierzchni
 2. Czym jest skala pH i jaki ma związek ze sprzątaniem?
 3. Preparaty oparte na kwasach, zasadach i środki neutralne - zastosowanie
 4. Kodowanie kolorystyczne w produktach Voigt

 

Główne korzyści płynące z doboru właściwych środków chemicznych do danej powierzchni

Nieważne, czy to mała, czy duża powierzchnia, dom czy miejsce publiczne – skuteczne sprzątanie jest ważnym elementem naszego funkcjonowania. Odpowiednio dobrana do niego chemia niesie ze sobą praktyczne korzyści:

 • sprzątanie staje się skuteczniejsze i szybsze,
 • nie narażamy czyszczonych powierzchni na uszkodzenie,
 • profesjonalne środki do czyszczenia są wydajniejsze i bardziej ekonomiczne.


Czym jest skala pH i jaki ma związek ze sprzątaniem?

Bogata oferta produktów czyszczących firmy Voigt, która już od 30 lat zajmuje się ich produkcją sprawia, że są to środki, które z pewnością rozwiążą każdy problem związany ze sprzątaniem. Co ważniejsze są one starannie wyselekcjonowane do czyszczenia konkretnych powierzchni. Najciekawsze jest jednak to, że ich dobór odbywa się na podstawie odpowiedniego odczynu pH.

Skala pH kojarzona jest na co dzień z kosmetykami przeznaczonymi dla naszej skóry. Odpowiednio dobrana wartość pH pozwala na najlepszą pielęgnację – określany jest tutaj stopień kwasowości danej substancji. pH o wartościach 0-7 to odczyn kwasowy, równe 7 to roztwór neutralny, a te w przedziale 7-14 to odczyn zasadowy. Warto wiedzieć, że wartość pH ma wiele wspólnego ze z środkami do czyszczenia.

Właściwy dobór produktu ze względu na jego pH pozwoli na najskuteczniejsze wyczyszczenie konkretnej powierzchni. Co kluczowe, pH jest dobrane nie tylko pod zabrudzenie, ale również pod to, co tak właściwie zamierzamy czyścić. Dzięki temu mamy pewność indywidulanie wybranej do powierzchni chemii, która nie spowoduje żadnego uszkodzenia.


Preparaty oparte na kwasach, zasadach i środki neutralne - zastosowanie

Jak najprościej określić jakiego preparatu potrzebujemy? Najlepiej zapamiętać podstawowe zasady:

 • odczyn kwasowy (im niższa wartość tym jest silniejszy) – usuwanie rdzy, osadów wapiennych czy takich z twardej wody, kamienia, zabrudzeń pobudowlanych,
 • roztwór neutralny – czyszczenie powierzchni łatwych do uszkodzenia i błyszczących, takich jak stal czy zabezpieczony woskiem lakier,
 • pH zasadowe – usuwa nawet najcięższe zabrudzenia powstałe z tłuszczu, kleju, smaru, oleju, wosku czy żywicy.


Kodowanie kolorystyczne w produktach Voigt

Voigt, jako wielokrotnie nagradzana Laurami Konsumenta i innymi wyróżnieniami firma, dostosowuje swoją ofertę do najbardziej wymagających klientów. Na opakowaniach produktów odnaleźć możemy specjalnie przygotowane i dobrane oznaczenia kolorystyczne. Pozwalają one na dobór preparatu do czyszczonej powierzchni i miejsca:

 • podłogi i wykładziny (pomarańczowy),
 • szyby, meble, sprzęty (niebieski),
 • sanitariaty (czerwony),

ale także do efektu, jaki chcemy uzyskać:

 • nabłyszczanie (srebrny),
 • dezynfekcja (fioletowy),
 • gruntowne czyszczenie (zielony).

Dodatkowo Voigt posiada na przedzie opakowań swoich produktów skalę pH z odpowiednim oznaczeniem. Dzięki temu wiemy, jaki odczyn ma dany środek i możemy wybrać produkt dokładnie pod nasze potrzeby. Nowoczesne sprzątanie to przede wszystkim profesjonalny i indywidualny dobór środka czyszczącego.

Komentarze do wpisu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium