Ulex
Twój koszyk
suma: 0,00 zł do kasy

Rolki do kas i terminali - jakie wybrać?

0
Rolki do kas i terminali - jakie wybrać ?

Rolki termiczne to niezbędne wyposażenie dla sprzedawcy na rynku konsumenckim. Są potrzebne zarówno oferującym produkty, jak i kupującym. To dzięki nim otrzymujemy potwierdzenia transakcji, wszelkie paragony z kas fiskalnych i terminali płatniczych, potwierdzenia operacji z bankomatów czy kwitki z automatów na parkingach. Częstotliwość wykorzystywania tego typu papieru oraz to, do czego jest wykorzystywany powoduje, że jest to produkt specjalnego przeznaczenia, musi być odpowiednio dobrany i użyty w dedykowanym dla niego urządzeniu.

 

Z tego wpisu dowiesz się:

  1. Jak działa druk termiczny ?
  2. Jakie są największe zalety rolek termicznych do kas i terminali ?
  3. BPA FREE - co to znaczy ?
  4. Komu potrzebny jest papier termiczny?

 

Jak działa druk termiczny?

Proces wydruku opiera się na zastosowaniu na papierze specjalnych, chemicznych warstw, które aktywują się pod wpływem ciepła, dzięki czemu powstaje wydruk. Jest to najszybszy sposób na niemal natychmiastowe otrzymanie potwierdzenia danej operacji. Powstały druk jest jednokolorowy i trwały, a rolki termiczne różnią się od siebie przede wszystkim swoją szerokością i długością. Dzięki temu możesz z łatwością dobrać odpowiedni papier do wymiarów Twojego urządzenia.

 

Jakie są największe zalety rolek termicznych do kas i terminali ?

  • niska cena,
  • szybkość druku,
  • trwałość druku przy odpowiednim przechowywaniu,
  • nowy skład chemiczny bez BPA.

Dzięki możliwości zakupu rolek termicznych w pakietach po kilka sztuk oferta staje się korzystna cenowo i zapewnia odpowiedni zapas papieru na dłuższy czas. Dostępność różnych szerokości sprawia, że produkt dostosowany jest do wielu urządzeń, wystarczy wybrać odpowiednie parametry. Na posiadanym urządzeniu powinny być informacje dotyczące preferowanego rodzaju papieru, szerokości i długości rolki.

 

BPA FREE - co to znaczy ?

Do niedawna jednym ze związków chemicznych używanych do produkcji rolek termicznych był bisfenol A (BPA), który okazał się szkodliwy dla naszego zdrowia. Początkiem roku 2020 produkcja rolek termicznych z BPA została zakazana na terenach państw Unii Europejskiej.

Wspomniany związek chemiczny z grupy fenoli, został w toku wielu badań naukowych określony jako niebezpieczny. Występuje on w wielu produktach z tworzyw sztucznych, bywa także używany jako przeciwutleniacz w produktach spożywczych i niektórych kosmetykach. Udowodniono jego niekorzystny wpływ na gospodarkę hormonalną oraz płodność. Istnieją także przesłanki, że wzrost tej substancji w organizmie może przyczynić się do problemów związanych z otyłością i alergiami. Bisfenol może przedostawać się do organizmu także przez skórę, dlatego właśnie zabrania się używania go w produkcji rolek termicznych.
Zakaz ten dotyczy produktów wytwarzanych w obrębie Unii Europejskiej, dlatego zawsze należy upewnić się przed zakupem papieru termicznego z jakiego źródła pochodzi.

Bezpieczny skład naszych rolek termicznych bez BPA sprawia, że jest to wybór pewny, dbający o nasze zdrowie i niestwarzający zagrożenia.

 

Komu potrzebny jest papier termiczny?

Rolki termiczne to artykuł wymagany na rynku jakiejkolwiek sprzedaży. Nawet w dobie elektronicznych paragonów i potwierdzeń transakcji trzeba być przygotowanym na wydruk fizycznego dokumentu. Papier termiczny dobrej jakości to wygodne rozwiązanie dla Ciebie i Twoich klientów. Dzięki niemu będziesz w stanie przez długi czas przechowywać paragony i potwierdzenia transakcji bez obaw o blaknięcie bądź też niszczenie się wydruku. Jeżeli posiadasz drukarkę fiskalną lub terminal płatniczy, regularny zakup papieru termicznego będzie dla Ciebie koniecznością. Będąc przedsiębiorcą warto korzystać z opakowań zbiorczych, zawierających po kilka rolek termicznych. Doświadczeni sprzedawcy wiedzą, że papier w kasie fiskalnej lub terminalu, zwyczajnie lubi skończyć się w najmniej odpowiednim momencie, powodując zniecierpliwienie u klienta oczekującego na paragon i gorączkowe poszukiwania u sprzedawcy :)  Proponowane przez nas, duże opakowania rolek termicznych gwarantują oszczędność czasu i środków a do tego chronią przed niespodziewanym brakiem papieru.

Komentarze do wpisu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium