Ulex
Twój koszyk
suma: 0,00 zł do kasy

Opakowania na ciasto – plastikowe czy papierowe?

0
Opakowania na ciasto – plastikowe czy papierowe?

Pojemniki na ciasto pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale także dbają o właściwe przechowywanie i zachowanie odpowiednich walorów zamkniętego w nich produktu takich  jak np. jego świeżość i smak. W przypadku pojemników na ciasta ważne są również takie cechy jak lekkość i wytrzymałość, ponieważ bardzo często będą używane nie tylko do przechowywania, ale także do transportu. Każde z dostępnych na rynku opakowań, zarówno to papierowe jak i plastikowe, posiada swoje zalety. Dla kupującego to kwestia wyboru tych cech, na których najbardziej mu zależy.

 

Oto informacje, które informacje znajdziesz w poniższym wpisie:

 1. Pudełka papierowe - podstawowe informacje
 2. Zalety pudełek cukierniczych z papieru
 3. Pudełka z tworzywa - poznaj przyjazne dla środowiska opakowania rPET
 4. Plusy opakowań cukierniczych z tworzyw sztucznych
 5. Jakie opakowanie cukiernicze wybrać?

 

Pudełka papierowe - podstawowe informacje

Pudełka papierowe wykonane są z cienkiego, białego kartonu. To często wybierane opakowania w branży cukierniczej, ale ma swoich zwolenników także jeśli idzie o zwykłych konsumentów. Opakowania tego typu cechuje prostota i estetyka a także ogromna możliwość personalizacji. Pudełka z nadrukiem to świetna okazja by wypromować własną markę.

 

Zalety pudełek cukierniczych z papieru:

 • korzystna cena,
 • wygoda i łatwość pakowania bez ryzyka uszkodzenia produktu,
 • duża łatwość personalizacji poprzez naklejki, nadruki czy pieczątki,
 • lekkość i odpowiednia trwałość do transportu
 • ochrona przed wysuszeniem i czynnikami zewnętrznymi
 • prosty design i minimalizm.

 

Pudełka z tworzywa - poznaj przyjazne dla środowiska opakowania rPET

Alternatywą dla pudełek papierowych stają się modele z tworzyw sztucznych. Wybór tych produkowanych z tworzywa rPET sprawia, że jest to decyzja wspierająca ekologię i recykling. Oznaczenie rPET oznacza, że opakowanie zostało stworzone z materiału powstałego z recyklingu opakowań PET. Są to tworzywa o niemal takich samych właściwościach, różnica polega jedynie na produkcji opakowań PET z surowca pierwotnego, a rPET z wtórnego. Dzięki temu rozwiązaniu nie produkujemy i nie wprowadzamy do obiegu nowego plastiku. Giganci rynku konsumenckiego zdecydowanie wybierają ekologię i dążą do produkcji opakowań z tworzyw wtórnych. To szereg korzyści – ochrona środowiska, mniejsza emisja dwutlenku węgla, oszczędność zasobów, korzystanie z możliwości recyklingu.

 

Plusy opakowań cukierniczych z tworzyw sztucznych

 • większa wytrzymałość,
 • dzięki przezroczystości pełna ekspozycja produktu,
 • możliwość zastosowania również na wyroby garmażeryjne takie jak krokiety czy paszteciki,
 • elegancki design,
 • wsparcie dla ekologicznych, nowoczesnych rozwiązań

 

Jakie opakowanie cukiernicze wybrać?

Wybór odpowiedniego dla nas opakowania to kwestia indywidualna i zależy od tego, czego oczekujemy od produktu. Każde z przedstawionych opakowań z pewnością doskonale spełni swoją funkcję, a ciasta zachowają swoją świeżość, smak i prezencję.
Wybierając pomiędzy opakowaniami z tworzyw sztucznych a opakowaniami papierowymi, zawsze warto zasięgnąć dokładniejszej wiedzy. Oba te segmenty zawierają produkty przyjazne dla środowiska i atrakcyjne wizualnie. Jeśli prowadzisz firmę cukierniczą, wybór opakowania będzie dla Ciebie szczególnie ważny. Dobrej jakości pudełka, dopasowane rozmiarem do wypieków i wytrzymałe, zawsze wywrą pozytywne wrażenie na Twoich klientach.

Możesz postawić na papierowe pudełka, które świetnie sprawdzą się nie tylko jako opakowanie ale również jako mobilna powierzchnia reklamowa. W końcu klient zabierze pudełko z nadrukowanym logo Twojej cukierni. Prawdopodobnie będzie szedł z nim przez miasto lub zaniesie je do firmy czy domu, by poczęstować współpracowników lub przyjaciół. W ten sposób zobaczy je wiele osób i jeśli Twoje wypieki okazały się smakowite, Twoje logo zacznie podświadomie i świadomie wzbudzać w nich dobre skojarzenia. :) W takim przypadku jest wysoka szansa, że któraś z tych osób zdecyduje się również zrobić zakupy u Ciebie.

Możesz również zdecydować się na popularne pudełka z przezroczystego rPET. Ten materiał jest bardzo wytrzymały, dlatego świetnie nada się do pakowania kruchych ciasteczek.
Opakowania z linii SL, które znajdziesz w naszym sklepie występują w tak wielu kształtach i wielkościach, że bez problemu znajdziesz takie, które będzie miało idealny rozmiar dla Twoich produktów. Największym plusem tego typu opakowań jest doskonała ekspozycja zawartości. W końcu "jemy oczami" prawda? :)

 

Komentarze do wpisu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium