Ulex
Twój koszyk
suma: 0,00 zł do kasy

Jak działa dozownik do mydła? Poznaj system zamknięty Tork

0
Jak działa dozownik do mydła? Poznaj system zamknięty Tork.

Właściwa higiena rąk w czasach globalizacji i epidemii stała się normą. Związana jest z naszym poczuciem bezpieczeństwa i coraz częściej jest oceniana przez klientów. Ciekawym faktem jest, że nieprawidłowa higiena rąk może stanowić źródło aż 90% przenoszonych przez nas zarazków i zakażeń. Ręce to najbardziej narażona na kontakt z bakteriami część naszego ciała. Dlatego tak ważne jest, aby miejsca publiczne gwarantowały w tym temacie najwyższe bezpieczeństwo.


Co znajdziesz w naszym artykule?

 1. Dozowniki dotykowe i bezdotykowe - co je wyróżnia?
 2. Dodatkowe korzyści płynące z używania dozowników
 3. Zalety wkładów w systemie zamkniętym.

 

Dozowniki dotykowe i bezdotykowe - co je wyróżnia?

Światowy lider higieny profesjonalnej, marka Tork, posiada 50-letnie doświadczenie w branży. Korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie higieny rąk. Podstawową czynnością związaną z higieną rąk jest, w zasadzie automatyczne, użycie dozownika do mydła. To podstawowe narzędzie zapewniające naszym dłoniom czystość. Dozowniki dzielą się na te użytkowane dotykowo i bezdotykowo. Posiadają różne systemy dozowania mydła lub środków do dezynfekcji.

Jedną z największych zalet dozowników bezdotykowych jest zminimalizowanie niemal do zera ryzyka przenoszenia się bakterii. Używając ich zyskujemy dwie podstawowe korzyści:

 • oszczędność – automatyczne dozowanie mydła wydziela dawki,
 • najwyższy poziom higieny – brak kontaktu dotykowego z dozownikiem.

To nowoczesne i praktyczne rozwiązanie, zapewniające wysoki poziom higieny rąk dla wszystkich użytkowników.

Korzyściami dozowników dotykowych są między innymi:

 • niższa cena – to niewielki wydatek służący na lata,
 • intuicyjna obsługa – przycisk dokujący nie sprawia trudności nawet dzieciom i osobom starszym.

 

Dodatkowe korzyści płynące z używania dozowników

Ciekawym wyróżnieniem dla dozowników dotykowych marki Tork jest certyfikat „Easy to Use”. Ułatwia on korzystanie z przycisków osobom starszym i najmłodszym poprzez niezwykle czuły system nacisku. Są w stanie wytrzymać nawet milion naciśnięć!

Niezależnie od wyboru rodzaju dozownika ich jakość oraz funkcjonalność stoi na najwyższym poziomie. Dodatkowo ich wygląd dwukrotnie zdobył uznanie i prestiżowe nagrody konkursowe.

Dla zachowania jak największej sterylności przy dozownikach wymiana wkładów odbywa się za pomocą fabrycznie szczelnych butelek. Firma Tork nie stosuje zbiorników wielorazowego użytku, do których bezpośrednio dolewa się środki do higieny czy dezynfekcji. Bezpośrednie uzupełnianie preparatu może powodować namnażanie się bakterii. Dozowniki tak uzupełnianie nie mogą być całkowicie zdezynfekowane, co też jest problemem.

 

Korzyści, które dają wkłady w systemie zamkniętym

Wkłady do dozowników Tork spełniają najbardziej surowe wymagania dotyczące sterylności.  Ich użycie niesie za sobą same plusy:

 • dozownik nie ma kontaktu z preparatem, co podwyższa higieniczność takiego rozwiązania,
 • samozasysające się butelki stwarzają hermetycznie zamknięte środowisko, do którego nie przedostają się bakterie,
 • większa ekonomiczność: zmniejszenie ilości produkowanych odpadów aż o 70%, ponieważ objętość wkładów maleje wraz z użytkowaniem,
 • duża pojemność to obsługa większej ilości osób i brak konieczności częstej wymiany wkładu do dozownika.

 

Ten sposób uzupełniania produktu to najwyższy standard bezpieczeństwa, stosowany nawet w placówkach medycznych.

 

Za zwykłą, codzienną czynnością, jaką jest mycie rąk, stoi starannie przemyślany system. Ma on za zadanie dbać o nasze zdrowie w sposób najbardziej przemyślany, ekologiczny, estetyczny i funkcjonalny. Tork sprawia, że mycie rąk jest idealnie dopasowane do potrzeb współczesnego społeczeństwa. 

Komentarze do wpisu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium