Ulex
Twój koszyk
suma: 0,00 zł do kasy

Co to jest pulpa papierowa?

0
Co to jest pulpa papierowa? – zastosowanie pulpy papierowej.

Pulpa papierowa odgrywa kluczową rolę w produkcji opakowań jednorazowych. Jej właściwości sprawiają, że opakowania z tego tworzywa są niezwykle trwałe i praktyczne. Dodatkowo są one wykonane w 100% z papieru, a to czyni je w pełni biodegradowalne.

 

W tym artykule dowiesz się:

  1. Jak powstaje pulpa papierowa?
  2. Poznasz produkty z pulpy papierowej
  3. Dowiesz się o jej zaletach

 

Jak powstaje pulpa papierowa?

Inaczej nazywana masą celulozową, powstaje z makulatury, kartonów i papieru, które pochodzą z recyklingu. W pierwszej fazie wszystkie składniki są odpowiednio oczyszczone i umieszczone w pojemniku z wodą. Następnie ulegają rozpuszczeniu, a gładka masa, staje się podatna na przyjmowanie nowych kształtów. Dzięki temu, produkty wykonane z pulpy papierowej są wykorzystywane w różnych branżach. 

 

Produkty z pulpy

Dzięki swoim właściwością posiada wiele zastosowań. Często wykorzystuje się ją do zabezpieczania sprzętów AGD i mebli. Znajduję również swoje zastosowanie jako opakowanie na żywność, na przykład w postaci, dobrze znanej wytłaczanki na jajka. Również branża gastronomiczne doceniła właściwości pulpy papierowej i zaczęła wybierać opakowania jednorazowe z tego tworzywa. Materiał ten jest gruby i wytrzymały dlatego wykonane z niego pojemniki nie przemakają i spokojnie możemy w nich umieścić nawet bardzo tłuste potrawy. W naszej ofercie znajdziesz wiele ciekawych produktów wykonanych z tego materiału, które będziesz mógł wykorzystać w swoim punkcie gastronomicznym.

 

Zalety opakowań z pulpy papierowej 

Dlaczego warto postawić na pulpę papierową? Produkty wykonane w 100% z papieru nie podlegają opłacie SUP, dlatego nie musisz prowadzić ich ewidencji w BDO. Dodatkowo są w pełni biodegradowalne, dlatego spokojnie możesz je wyrzucać do brązowego pojemnika na śmieci lub domowego kompostownika. Pulpa jest wytrzymała i gruba, dlatego pojemnik sprawdzi się podczas transportu i zachowa świeżość przewożonego jedzenia.

Komentarze do wpisu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium